Jak odpowiednio wystylizować brwi do kształtu twarzy?

Odpowiednio wyregulowane brwi pozwalają na podkreślenie piękna oczu oraz zmianę rysów twarzy. Jednocześnie powinny być wyraźne, ale też naturalne. Dobrze dobrany kształt oraz kolor brwi potrafią dać ogromną różnicę!

Nie zawsze naturalny kształt brwi odpowiada typowi urody. Czasami są one za grube lub też zbyt cienkie, mało widoczne. Także nieprzemyślana regulacja może niekorzystnie wpłynąć na nasz wygląd. Przede wszystkim rysunek brwi powinien korespondować z kształtem twarzy, dlatego jeżeli twoja twarz jest okrągła, trójkątna czy pociągła, odpowiednia regulacja brwi sprawi, że uzyska ona regularne rysy.

Idealny kształt brwi

Brew powinna rozpoczynać się na linii zewnętrznego płatka nosa i wewnętrznego kącika oka, dlatego jeżeli przyłożymy w te miejsce ołówek, powinna pojawić się linia prosta. Zakrzywienie linii brwi i jej najwyższy punkt powinny znajdować się w miejscu, gdzie linia przechodzi przez środek oka od zewnętrznego płatka nosa. Koniec brwi powinna wyznaczać linia prosta od zewnętrznego płatka nosa przez zewnętrzny kącik oka.

Nie zawsze jednak możemy uzyskać taki idealny kształt tylko przez zwykłą regulację brwi. Na szczęście, z pomocą przychodzą odpowiednie kosmetyki takie jak cienie do brwi oraz kredki. Możemy też zastosować hennę.

Dobranie kształtu brwi do twarzy:

  • twarz owalna – brwi o delikatnym łuku
  • twarz podłużna – bardziej poziome brwi bez ostrego wygięcia
  • twarz okrągła – najlepsze to brwi z wysokim łukiem, należy unikać z kolei delikatnie zaokrąglonych brwi, które jeszcze bardziej podkreślą okrągłą twarz
  • twarz kwadratowa – brwi powinny być grubsze i zaczynać się zakrzywionym łukiem i posiadać mocno zaznaczony kąt, a potem przechodzić w linię prostą, co zbilansuje szeroką linię szczęki
  • twarz w kształcie diamentu – cieńsze i wyraźnie zakrzywione brwi
  • twarz w kształcie serca – brwi zaczynające się niskim łukiem i lekko zakrzywione

Wobec tego w celu uzyskania najbardziej odpowiedniego kształtu i podkreślenia koloru brwi wybierz dobre kredki i cienie do brwi. Do stylizacji najlepsze są pędzelki o ściętym włosiu. Aby zachować efekt na dłużej, brwi można utrwalić specjalnym woskiem – znajduje się w niektórych zestawach do stylizacji.

Materiał partnera zewnętrznego