Dzień dziecka – prezenty dla starszych i młodszych

Pierwszy dzień czerwca to jedna z tych okazji, na które maluchy czekają z zapartym tchem. Dzień Dziecka to zaś okazja, która dla rodziców jest doskonałą szansą na sprezentowanie pociechom zabawek i akcesoriów, które nie tylko im się spodobają i zapewnią mnóstwo rozrywki, ale będą jednocześnie szansą, by nauczyć się czegoś nowego. Jeśli więc szukasz odpowiedniego prezentu dla swojej pociechy, zacznij wcześniej, by na czas rozeznać się w ofercie zabawek i wybrać taką, która sprosta wszelkim wymaganiom dziecka.

Jak wybierać zabawki?

Nim zabierzesz się za wybieranie konkretnych produktów, warto dowiedzieć się, w jaki sposób wybierać, by w konsekwencji kupić najlepszy prezent. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe znajdujące się opakowaniach zabawek bądź w kartach produktów na stronach internetowych. Powstają one na podstawie szacowanych umiejętności i poziomu intelektualnego dzieci w danym przedziale wiekowym. Zabawki tworzone są z myślą o maluchach w konkretnym wieku, przynosząc im nie tylko rozrywkę, ale również wartości edukacyjne. Źle dobrana zabawka nie spełni więc swojego zadania, a jednocześnie może zupełnie zniechęcić pociechę do zabawy danym rodzajem produktów – jak na przykład gier planszowych, które są doskonałą rozrywką i pomocą naukową na różnym poziomie dziecięcej edukacji. Zbyt łatwa zabawka za szybko się znudzi, zbyt trudna zaś sprawi, że dziecko może poczuć się niepewne siebie i zniechęcone, co może negatywnie odbić się na jego psychice.

Jeśli więc twoja pociecha uwielbia zwierzęta – kup jej grę planszową z takim właśnie motywem przewodnim. A jeśli lubi bawić się na dworze zjeżdżalnia dla dzieci, którą postawisz w ogrodzie bądź w basenie, będzie idealnym rozwiązaniem na ciepłe, wiosenne i letnie dni.

Pamiętaj również, by kupować jedynie produkty wysokiej jakości odznaczające się wykonaniem z solidnych materiałów niezawierających szkodliwych substancji, małych, ostrych elementów bądź innych części, które mogłyby zagrozić zdrowiu, a nawet życiu, maluchów. By upewnić się, że wybrany przez ciebie produkt nie będzie stanowił zagrożenia, sprawdź, czy został opatrzony takimi certyfikatami, jak GOTS czy CE. Są to nałożone przez Unię Europejską standardy, które spełnić muszą różnego rodzaju produkty, by móc być sprzedawane na terenie państw członkowskich. Znaczek z certyfikatem na opakowaniu bądź w karcie produktu zabawki świadczyć będzie o tym, że jest bezpieczny i możesz z czystym sumieniem sprezentować do swojemu maluchowi.

Jakie prezenty wybierać?

W zależności od zainteresowań i przyzwyczajeń dziecka wybierać można spośród wielu różnych produktów. Dla domatorów, którzy uwielbiają rozwijać umysł, doskonale sprawdzi się wciągająca planszówka, która pomoże nauczyć się matematyki, historii czy zwyczajnie poszerzy wiedzę w danym zakresie. Na rynku znaleźć można wiele różnorodnych gier, które różnią się tematyką, mechaniką i liczbą graczy mogących wziąć w niech udział, zaś niektóre z nich są tak niezwykłe, że jeszcze przed rozpoczęciem gry podbijają serca pociech.

Jeśli jednak twoje dziecko uwielbia bawić się na dworze, lubi sport i wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, zastanów się nad zakupem zabawek ogrodowych. Huśtawki, zjeżdżania dla dzieci, drabinki, basen a nawet trampolina – to tylko kilka z bogatej listy produktów ogrodowych, które znajdziesz w próżnych przedziałach cenowych, dzięki czemu bez trudu dobierzesz coś odpowiedniego dla siebie i swojego dziecka.

Dobrze również wyposażyć malucha w akcesoria sportowe, takie jak rower, longboard, hulajnoga czy łyżworolki. Dzięki tego typu zabawkom pociechy będą miały zapewnioną niezbędną dla zdrowia dawkę ruchu, jednocześnie mogąc bawić się na podwórku wspólnie z rówieśnikami. Odpowiednio dobrany rower posłuży dzieciom przez długi czas, towarzysząc podczas nauki jazdy, przez samodzielne przejażdżki po podwórku aż po wyprawy do sklepu i szkoły. Podobnie ma się sprawa z deskorolkami i łyżworolkami. Należy pamiętać, by wybierać produkty z regulacją – jeśli twoje dziecko jest w tym okresie dojrzewania, w którym bardzo szybko rośnie – dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i zapewnisz dziecku komfort jazdy dzięki dobrze znanym im ulubionym przedmiotom.

Dobrym sposobem na sprawienie dziecku przyjemności, jednocześnie dbając o jego zdrowy rozwój, będą również mniejsze akcesoria sportowe do gier zespołowych: piłki, rakietki, bramki, kosze i tym podobne. Dzięki nim twoja pociecha będzie miała okazję rozbudzić w sobie miłość do sportu, jednocześnie poznając rówieśników i rozwijając kompetencje społeczne. Wspólna zabawa na podwórku może być początkiem długoletniej przyjaźni, którą pośrednio podarujesz dziecku.

 

Materiał zewnętrzny