Zarządzaj swoim kontem za pomocą aplikacji na smartfona

Smartfon to urządzenie, które obecnie służy nie tylko do komunikowania się z innymi osobami głosowo, tekstowo, za pomocą MMS-ów, czy też z wykorzystaniem popularnych komunikatorów internetowych. Pozwala ono także na skorzystanie z takiego udogodnienia jak zarządzanie swoim kontem u operatora.

Przydatne aplikacje na smartfona i ich możliwości

Decydując się na przydatne aplikacje do zarządzania swoim kontem na smartfonie, uzyskuje się rozbudowane narzędzia, dzięki którym zyskuje się dostęp do szeregu funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość kontrolowania swoich płatności dzięki informacjom o terminach oraz wyświetlania i pobierania e-faktur. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której faktura nie zostanie opłacona lub też będzie uregulowana po terminie. Swoje wydatki można także kontrolować dzięki opcji pobrania billingów, sprawdzenia liczby dostępnych minut rozmów telefonicznych, SMS-ów, MMS-ów czy też stopnia wykorzystania pakietu danych dostępnego w ramach umowy. Dzięki temu nie przekroczy się wyznaczonych limitów i uniknie dokonywania opłat za ponadprogramowe korzystanie z usług operatora. Niezwykle ważna dla użytkowników smartfonów jest oprócz tego opcja szybkiego przejścia do płatności za fakturę z poziomu swojego konta internetowego lub też z wykorzystaniem specjalnego kodu QR, co pozwala na opłacenie swoich rachunków w sklepie.

Wśród innych udogodnień, na które mogą liczyć użytkownicy smartfonów decydujący się na przydatne aplikacje do zarządzania swoim kontem, warto wyróżnić możliwość zarządzania swoimi danymi w umowie i jej podglądu, aktywowania usług dodatkowych oraz podglądu statusu zgłoszenia (co jest niezwykle przydatne w przypadku reklamacji). Aplikacja na smartfona to zatem narzędzie, którym w kompleksowy sposób można załatwić wiele spraw, bez konieczności wykonywania telefonu do biura obsługi klienta czy też udawania się bezpośrednio do placówki stacjonarnej, dlatego można zauważyć coraz większą liczbę pobrań oprogramowania na smartfony osób w różnych kategoriach wiekowych.

Uruchamianie aplikacji na smartfonie

Po zainstalowaniu z wykorzystaniem sklepu online, aplikację do zarządzania kontem u operatora uruchamia się przez kliknięcie jej ikonki na wyświetlaczu. Następnie wystarczy z poziomu klawiatury wpisać swój login i hasło, by po chwili móc się cieszyć szeregiem możliwości w zakresie zarządzania swoim kontem.

Wymagania techniczne do korzystania z aplikacji online

Przydatne aplikacje do zarządzania kontem z poziomu smartfona mogą być uruchomione po spełnieniu odpowiednich wymogów technicznych, określonych przez dostawcę oprogramowania. Przede wszystkim urządzenie mobilne musi posiadać odpowiednią wersję systemu. Na przykład aplikacja udostępniana przez popularnego operatora INEA wymaga telefonu z systeme Android w wersji co najmniej 4.4.2 lub też iPhone’a bądź iPada z systemem iOS. Trzeba o tym pamiętać, zanim ściągnie się aplikację i rozpocznie jej instalację. W ten sposób uniknie się problemów w zakresie jej uruchomienia oraz działania.

 

Materiał zewnętrzny