Chcesz mieć piękne dłonie? Dowiedz się, dlaczego warto sięgnąć po odżywkę do paznokci

Gdy robi się chłodniej, nasze paznokcie częściej pękają, rozdwajają się i wolniej rosną. Jak szybko przywrócić im sprężystość, wytrzymałość, połysk i wzrost? Konieczna będzie odpowiednia pielęgnacja i dobra odżywka do paznokci.

Odżywka do paznokci – gwarancja zdrowia i piękna

Przynajmniej raz w życiu każda z nas narzekała na swoje paznokcie: że są za suche, łamią się i kruszą, że są zbyt miękkie, wyginają się i rozdwajają. Dzieje się tak z wielu powodów.

  • Nieodpowiednia pielęgnacja – to główna winowajczyni. Nieprawidłowe skracanie paznokci i opiłowywanie płytki, używanie nieodpowiednich przyborów do paznokci, niechęć do stosowania kremów i odżywek do paznokci. Jak prawidłowo traktować paznokcie? Nie obcinaj ich nożyczkami, opiłowuj je pilniczkiem szklanym, kamiennym lub papierowym. Stosuj odpowiednie kremy do dłoni i odżywkę, która będzie dostosowana do Twojego rodzaju paznokci.
  • Brak ochrony dłoni podczas wykonywania prac domowych – nie zakładasz rękawiczek do zmywania, prania i sprzątania? Błąd! Podczas tych czynności dłonie i paznokcie mają styczność z bardzo mocnymi środkami chemicznymi i nadmierną ilością wody. Te dwa czynniki psują płytkę, osłabiają paznokcie i skórki wokół nich, oraz skórę dłoni. Pamiętaj! Zakładaj gumowe rękawice (nie powinny być na Ciebie za duże, bo nie spełnią swojej funkcji). A tuż przed, i zaraz po sprzątaniu, odżywiaj ręce kremem. Odżywkę stosuj po wykonaniu prac domowych.
  • Unikanie kremów do dłoni i odżywek do paznokci. Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak zimny wiatr czy siarczysty mróz, bardzo źle wpływają na stan naszych dłoni i paznokci. Paznokcie wtedy są suche, kruszą się i rozdwajają, a skórki zadzierają. Dlatego, koniecznie noś ciepłe rękawiczki, a przed wyjściem z domu smaruj dłonie tłustym kremem. Paznokcie maluj odżywką trzy razy w tygodniu.
  • Zła dieta – uboga w warzywa i owoce, pozbawiona witamin (A, B, E) i minerałów (krzem, cynk, wapń, fosfor). Jedz więcej brokułów, jabłek, bananów, twarogu, czerwonego mięsa i ryb. Pij dużo wody, gdyż pomoże szybko wypłukać toksyny z organizmu i poprawi krążenie, także w palcach.

Odżywka do paznokci – w czym tkwi jej siła?

Jeśli popełniłaś choć jeden błąd z listy powyżej, najlepsze co możesz teraz zafundować swoim paznokciom to stała ochrona i regeneracja. Najlepiej w tej roli sprawdzi się dobra odżywka do paznokci, bo to właśnie ona jest podstawą ich pielęgnacji. W sklepach znajdziesz mnóstwo różnych odżywek do paznokci. Jedne utwardzają i wzmacniają płytkę, inne przyspieszają wzrost paznokci, jeszcze inne poprawiają kolor płytki i nadają jej połysk.

Nie wiesz, jaką wybrać? Jeśli chcesz osiągnąć wymarzony efekt, musisz dobrze dobrać odżywkę do paznokci. Na początek dokładnie przyjrzyj się swoim paznokciom i postaraj się określić, co im dolega.

Materiał partnera zewnętrznego