Kosmetyki, które musi mieć każdy brodacz

Dawniej brodacz nie posiadał raczej kosmetyków do pielęgnacji brody. Bardziej skupiał się na jej przycinaniu – i to nie zawsze. Aktualnie każdy zadbany mężczyzna jest świadomy tego, że zarost powinien być wystylizowany tak samo jak włosy. W tym celu pomocne są specjalistyczne preparaty, jak np. Barber Club L’Oréal Men Expert.

Zadbana broda powinna być nie tylko idealnie przycięta, wyczesana, ale i miękka w dotyku, podatna na układanie. W tym celu warto sięgać po specjalistyczne preparaty, które to ułatwią. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikomu do głowy by nie przyszło, by mieć specjalne kosmetyki do pielęgnacji brody czy wąsów. Obecnie to po prostu must have każdego mężczyzny z zarostem, który chce się prezentować idealnie. Specyfiki godne uwagi to niewątpliwie Barber Club L’Oréal Men Expert, a więc cała linia produktów przeznaczonych właśnie dla brodaczy.

Jak dbać o brodę?

W wielu miejscach, np. w salonach fryzjerskich, znajdziemy usługę strzyżenia brody. Najważniejsza jest jednak domowa, a więc codzienna pielęgnacja zarostu, by był on oczyszczony, lśniący i piękny każdego dnia. W tym celu warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki oraz zwykły ręcznik, grzebyk i nożyczki.

Codziennie należy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu twarzy i zarostu. Można co prawda używać tradycyjnego żelu do twarzy, jednak do pielęgnacji włosów na brodzie i policzkach lepiej nada się żel Barber Club L’Oréal Men Expert. Specyfik ten bardzo dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia.

Kosmetyki, które musi mieć każdy brodacz

Następnie należy osuszyć twarz ręcznikiem i przeczesać brodę, by nie było żadnych zbitych i poplątanych czy skręconych włosków. To szczególnie istotne w przypadku długiej brody czy wąsów. Za pomocą grzebyka nadajemy odpowiedni kształt.

Następnie sięgamy po kosmetyk, który niewątpliwie powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego brodacza, a więc olejek lub żel przeznaczony do odpowiedniej długości zarostu (w ofercie Barber Club L’Oréal Men Expert mamy np. olejek do długiej brody, który ją dyscyplinuje, oraz żel nawilżający do brody krótkiej, który doskonale ją zmiękcza). Dopiero po wmasowaniu tych preparatów bierzemy się za stylizację. Tego też nie robimy „na wodę”. Tu sprawdzi się specjalny krem do długotrwałej stylizacji, który sprawi, że broda nie spłata nam figla i cały dzień będzie miała taki kształt, jaki jej nadaliśmy.

Zapach też się liczy

Kosmetyki dla panów powinny charakteryzować się przede wszystkim męskim zapachem. Tu słodkie i kwiatowe nuty raczej się nie sprawdzą. Przykładowo wymienione powyżej kosmetyki z serii Barber Club L’Oréal Men Expert mają woń wanilii, drzewa cedrowego, drzewa sandałowego i czarnego pieprzu, które – odpowiednio połączone – tworzą doskonały zapach zdecydowanego mężczyzny, który wie, czego chce. Wszystkie te preparaty zostały też wzbogacone o olejek z drzewa cedrowego, który wzmacnia i pielęgnuje zarost, o czym warto pamiętać, chcąc prezentować się doskonale ze swoją brodą czy wąsami każdego dnia.

 

Materiał zewnętrzny