Makijaż do pracy – jak go wykonać, by zachwycał przez wiele godzin?

Makijaż do pracy powinien być przede wszystkim trwały. Musi przez cały dzień prezentować się perfekcyjnie. Dlatego należy sięgać po kosmetyki, które długo utrzymują się na skórze, jak np. L'Oreal podkład Infallible 24h, tusz wodoodporny itp. Make-up dobrze jest też utrwalić specjalnym fixerem.

O ile na wieczorne wyjścia skupiamy się w makijażu na mocniejszych akcentach, najczęściej podkreśleniu oczu, to w przypadku make-upu do pracy zazwyczaj stawiamy na to, by był on w miarę naturalny oraz aby dobrze się trzymał przez cały dzień. W tym celu sprawdzą się trwałe kosmetyki, jak nowość L'Oreal podkład Infallible 24h, który utrzymuje się przez całą dobę, jak i trwałe tusze do rzęs.

Jakie kosmetyki są potrzebne?

Do wykonania codziennego make-upu z pewnością potrzebny jest dobry podkład, który będzie dopasowany do koloru skóry wygładzając ją i kryjąc wszelkie niedoskonałości przez wiele godzin. Fluid powinien mieć dodatkowo właściwości pielęgnujące (wspomniana nowość L'Oreal podkład Infallible 24h, nawilża i matuje). Dzięki temu kondycja skóry się nie pogarsza, a wręcz przeciwnie.

Kolor podkładu musi być zbliżony do odcienia skóry, dzięki czemu prezentuje się naturalnie, bez efektu sztucznej maski. W przypadku stosowania takich produktów, jak oferowany przez L'Oreal podkład Infallible 24h, nie ma konieczności stosowania bazy pod podkład, która utrwala make-up. Gdy jednak sięgamy po inny fluid, który nie jest tak trwały, to warto dodatkowo zaopatrzyć się w bazę, by mieć pewność, że przez cały dzień nic się nie rozmaże.

Makijaż do pracy – jak go wykonać, by zachwycał przez wiele godzin?

Puder, róż, bronzer i rozświetlacz

Następnie w ruch idzie puder, który także dobrze wpływa na trwałość makijażu. Kości policzkowe warto lekko podkreślić delikatnie różem, bronzerem lub rozświetlaczem. Ten ostatni jest uwielbiany przez kobiety w ostatnich sezonach, bowiem nadaje promienności całemu wyglądowi. W przypadku make-upu do pracy lepiej nie nakładać zbyt dużo kosmetyków, tu bardziej mile widziany jest dość naturalny, z pewnością nie wyzywający efekt, dlatego krzykliwe odcienie specyfików lepiej jest zostawić na inną okazję.

Cienie i rzęsy

Jeśli sięgniemy po nowość L'Oreal podkład Infallible 24h, to możemy odrobinę kosmetyku nałożyć też na powieki zamiast bazy, by cienie się lepiej i dłużej utrzymywały. Do pracy najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju beże oraz brązy. Kreska zaś powinna (jeśli chcemy ją namalować) być cienka, tuż nad górną linią rzęs.

Dużo uwagi należy poświęcić tuszowi do rzęs. Do wyboru mamy podkręcający, wydłużający oraz pogrubiający bądź taki, który łączy wszystkie te funkcje. Jeśli chcemy, by mocniej utrzymywał się na rzęsach, nawet w trudnych warunkach, dobrze jest postawić na kosmetyk wodoodporny.

 

Materiał zewnętrzny