Profesjonalna terapia włosów

Włosy każdego dnia poddawane są szkodliwemu działaniu czynników atmosferycznych. Bywają także mocno obciążone przez kosmetyki stosowane do stylizacji. Wystawiane na działanie wysokiej temperatury, koloryzację, prostowanie, skręcanie i tapirowanie, często tracą swój naturalny blask. Stają się suche, matowe i rozdwojone. Mogą też zacząć nadmiernie wypadać. Ratunkiem dla nich może się wówczas okazać terapia dla włosów, czyli intensywny zabieg pielęgnacyjny, połączony ze domową pielęgnacją przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Jak powinna przebiegać taka profesjonalna terapia dla włosów i kiedy warto się na nią zdecydować?

Czym jest terapia dla włosów?

Profesjonalna terapia dla włosów to seria zabiegów intensywnie pielęgnujących, których zadaniem jest silne odżywienie i nawilżenie włosów. Rodzaj poszczególnych zabiegów oraz zastosowanych preparatów dopasowuje się do indywidualnych potrzeb włosów. Podobnie, jak ich ilość i częstotliwość. Terapia dla włosów to skuteczny sposób na ich wzmocnienie i widoczną poprawę wyglądu. W zależności od stopnia zniszczenia włosów, aby zauważyć pierwsze efekty działania kuracji, niekiedy należy wykonać całą serię zabiegów.

Profesjonalna terapia dla włosów przeprowadzana jest w salonach fryzjerskich specjalizujących się w tego rodzaju usługach. Do jej wykonania używa się kosmetyków, które są dużo bardziej skuteczne od produktów drogeryjnych, a nawet aptecznych. Ta forma zabiegów dedykowana jest przede wszystkim włosom mocno zniszczonym, których kondycji nie da się poprawić w warunkach domowych, nawet pomimo bardzo starannej i systematycznej pielęgnacji.

Profesjonalna terapia dla włosów pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty w zakresie poprawy kondycji włosów mocno przesuszonych, zniszczonych, rozdwojonych, kruchych, łamliwych, puszących się i niezdyscyplinowanych. Aby wzmocnić i pogłębić osiągnięte efekty, do domowej pielęgnacji warto wybierać produkty zawierające aktywne składniki pielęgnujące, najlepiej pochodzenia roślinnego, np. marki Garnier z linii Botanic Therapy Miód i Propolis lub Tołpa.

Profesjonalna terapia włosów

Rodzaje zabiegów

Jak już zostało wspomniane, terapia dla włosów może opierać się na kilku rodzajach zabiegów, których charakter dostosowany jest do potrzeb włosów. Do najpopularniejszych należą: sauna na włosy, keratynowe prostowanie włosów, rekonstrukcja włosów Joico K-Pak, zabieg na włosy z podczerwienią, botoks na włosy.

Pierwszy z zabiegów polega na dogłębnym odżywieniu włosów przy użyciu pary wodnej. Sauna na włosy nie tylko pielęgnuje je, ale stymuluje również ich wzrost. Keratynowe prostowanie włosów to kolejny z zabiegów, który doskonale łączy w sobie poprawę wyglądu włosów oraz ich kondycji. Jego zastosowanie pozwala skutecznie wygładzić włosy, zapobiegając ich puszeniu się, a jednocześnie – dzięki zastosowaniu keratyny – wzmocnić ich strukturę.

Terapia dla włosów polegająca na ich rekonstrukcji Joico K – Pak składa się z 4 etapów. Na każdym z nich włosy kolejno poddawane są oczyszczeniu, wygładzeniu porowatości, rekonstrukcji i nawilżeniu. W rezultacie włosy stają się gładkie, miękkie i lśniące. Ten rodzaj zabiegu zaleca się zwłaszcza tym osobom, które zmagają się z ciągłym rozdwajaniem końcówek włosów. Ostatnie dwa zabiegi – zabieg z wykorzystaniem podczerwieni oraz botoks na włosy – to zabiegi mocno nawilżające, polegające na wtłaczaniu w strukturę włosów silnie odżywiających i nawilżających substancji przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń (pielęgnica i strzykawka). W efekcie włosy staja się jedwabiście gładkie, dogłębnie nawilżone i odżywione.

Terapia dla włosów bardzo często jest jedynym skutecznym sposobem na poprawę ich wyglądu i kondycji. Aby jednak mogła przynieść pozytywne rezultaty, powinna opierać się na właściwie dopasowanych do potrzeb stanu włosów po zabiegach. Dla otrzymania zadowalającego efektu bardzo ważna jest także ilość powtórzeń konkretnych zabiegów lub ich etapów. Ostateczną decyzję zarówno co do rodzaju, jak i częstotliwości przeprowadzania zabiegów warto podjąć po konsultacji z fryzjerem.

 

Materiał zewnętrzny