Sposoby na piękne rzęsy: przedłużanie, olej czy odżywka?

Niektórzy mówią, że oczy są zwierciadłem duszy. Prawda jest taka, że w świetle reflektorów są głównie rzęsy. To one grają główną rolę w makijażu, dlatego warto zadbać o ich wzmocnienie i podkreślenie. Jakie są sposoby na piękne rzęsy?

Jest kilka opcji, które można wprowadzić w życie, żeby mieć pięknie podkreślone spojrzenie. Wybór uzależniony jest od tego, czy zależy nam na zachowaniu naszych naturalnych rzęs, czy też chcemy je zakryć sztucznymi kępkami. Najpopularniejsze sposoby na piękne rzęsy to przedłużanie, olejowanie lub regularne stosowanie odżywek do rzęs. Co jest lepsze?

Przedłużanie rzęs

To zabieg kosmetyczny polegający na doklejaniu pojedynczych sztucznych rzęs lub całych kępek do naturalnych włosków. W zależności od długości, grubości i profilu sztucznych rzęs (mogą być różnie podkręcone), możemy uzyskać inne efekty. W przypadku, gdy zależy nam na maksymalnym zagęszczeniu, podkręceniu i wydłużeniu, przedłużanie jest dobrą opcją. Zmianę widać od razu po wyjściu od kosmetyczki i utrzymuje się przez kilka tygodni.

Odżywka do rzęs

Alternatywna opcja, której popularność jest naprawdę duża, to stosowanie odżywek do rzęs. Trzymiesięczna kuracja powinna wystarczyć, aby widocznie wzmocnić rzęsy, zahamować ich wypadanie i przyspieszyć wzrost. Efektem są naturalnie podkreślone i długie rzęsy. Jeśli zastanawiamy się, czy odżywka jest lepsza od przedłużania rzęs, odpowiedź wydaje się oczywista. Tak, ponieważ w ten sposób działamy na naturalny cykl wzrostu rzęs. Sztuczne rzęsy niestety nie są na stałe i mogą osłabiać włoski na powiekach. Po zdjęciu kępek rzęsy są często osłabione, łamliwe i bardzo przerzedzone.

Olejowanie rzęs

Trzeci sposób również opiera się na pielęgnacji i wzmacnianiu naturalnych rzęs. Olejować możemy w domu, a do osiągnięcia zamierzonego efektu długich i mocnych rzęs wystarczy olej rycynowy. Stosowany samodzielnie lub w duecie z innym, lżejszym olejkiem, zapewnia rzęsom odżywienie i prawidłowy poziom nawilżenia. Efekty są długotrwałe, ale zdecydowanie mniej widoczne niż przy użyciu odżywki. Poza tym czas oczekiwania na ich pojawienie się jest bardzo długi.

 

Materiał zewnętrzny