Walka ze zmarszczkami w młodym wieku

Walka ze zmarszczkami

Kiedy na twarzy kobiety pojawiają się pierwsze zmarszczki w okolicach oczu bądź też ust, dla większości z nich jest to jednoznaczny sygnał, iż ich organizm po prostu zaczyna się starzeć. Nie ma jednak sensu aby zbyt mocno się tym przejmować, gdyż obecnie bez problemu można nabyć skuteczne preparaty z kwasem hialuronowym, lub też poddać się zabiegom z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Takie działania mogą zapewnić nam piękny wygląd na bardzo długi czas, dlaczego zatem nie spróbować?

Czym są zmarszczki?

Kiedy wewnętrzna warstwa naszej skóry ulega osłabieniu, tym samym nie jest już w stanie właściwie podtrzymać swojej warstwy zewnętrznej, czyli naskórka. W skutek tego procesu pojawia się liniowe zagłębienie w skórze, a więc zmarszczka. Brak odporności skóry na wszelkiego typu deformacje sprawia, że pojawia się ich coraz więcej. Młode osoby najczęściej mają kłopot ze zmarszczkami mimicznymi, czyli takimi, które tworzą się na skutek częstego uśmiechania się czy mrużenia oczu, w wyniku czego skóra słabnie i nie może się już do końca wygładzić. A które obszary na naszej twarzy mogą sprawiać nam najwięcej problemów? Najczęściej zmarszczki pojawiają się w kącikach oczu, zwłaszcza u ludzi, którzy często się śmieją, ale wiele osób narzeka także na tak zwane lwie zmarszczki pomiędzy brwiami. Oprócz tego, do powszechnych należą poziome zmarszczki na czole oraz te wokół ust, które zwykle są dość małe, ale ze względu na częste „korzystanie” z ust są one praktycznie nieuniknione.

Czy możemy zapobiec zmarszczkom mimicznym?

Sposobów na zapobieganie zmarszczkom jest wiele. Metodą celebrytki, Kim Kardashian, którą kojarzymy przede wszystkim z tego, że jest znana, jest jak najrzadsze uśmiechanie się. Po co jednak rezygnować z przyjemności jaką daje nam śmiech skoro istnieją inne sposoby na odpowiednie zatroszczenie się o naszą skórę. Wystarczy zastosować odpowiednią kurację antyzmarszczkową i regularnie dbać o kondycję naszej skóry aby zachować jej naturalne piękno. Według niektórych specjalistów przed zmarszczkami powinniśmy się zacząć bronić już w momencie gdy kończymy 20 lat. Dla niektórych może być to szokujące, ale jeśli nasza skóra będzie zadbana, sporo zaoszczędzimy na zabiegach kosmetycznych w kolejnych latach. Przede wszystkim należy chronić ją przed promieniami słonecznymi, które przyśpieszają proces starzenia się skóry. Wszelkiego typu kosmetyki z filtrami to zatem podstawa i to nie tylko latem! Okazuje się bowiem, że w zimie słońce może mieć równie szkodliwy wpływ na naszą skórę. O skórę należy jednak dbać nie tylko od jej zewnętrznej strony, ale także od wewnątrz. Odpowiednia ilość wypijanych płynów jest ogromnie istotna w tym przypadku, a zajadanie się warzywami oraz owocami pozwala na zachowanie pięknego kolorytu skóry.

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa obejmuje również wyzbycie się niekorzystnych dla niej nawyków, takich jak palenie papierosów, niezdrowe odżywianie się czy nadmierne korzystanie z solarium. O właściwą pielęgnację skóry warto zatroszczyć się nie tylko ze względu na pojawiające się na niej zmarszczki. Dzięki regularnemu stosowaniu odpowiednich kosmetyków nasza skóra może być idealna przez bardzo długi czas, co oznacza, że nie pojawią się na niej przebarwienia, wypryski czy inne niedoskonałości. Im wcześniej zaczniemy właściwie dbać o skórę tym mniej będziemy musieli inwestować w poprawę jej wyglądu w przyszłości.