Jak wykorzystuje się marihuanę na świecie?

Marihuana i jej legalność stanowią jeden z najpopularniejszych tematów w dyskursie publicznym. Powstało wiele publikacji omawiających jej właściwości, działanie na psychikę, a także zastosowanie w medycynie. Z pewnością można stwierdzić, że obecna jest na całym świecie i wykorzystuje się ją w najróżniejszych dziedzinach.

Marihuana lecznicza - jakie choroby leczy?

Marihuana lecznicza stosowana jest w ziołolecznictwie i posiada wielu zwolenników stosowania jej jako leku (zobacz więcej: https://ganjafarmer.com.pl/239-nasiona-medycznej-marihuany), nawet w przypadku ciężkich chorób. Wokół marihuany jest sporo kontrowersji i naukowcy wciąż spierają się o jej lecznicze właściwości. Faktem jest, że marihuana stosowana jest w lecznictwie od setek lat - z jej pomocą radzono sobie z owrzodzeniami, poparzeniami czy stanami zapalnymi.

Do zalet marihuany leczniczej można zaliczyć z pewnością jej właściwości łagodzące silne objawy bólu. Stosuje się ją w przypadku próby uśmierzenia bólu związanego z jaskrą, stwardnieniem rozsianym czy podczas chemioterapii nowotworów, kiedy pacjent zmaga się ze złym samopoczuciem. Działa ona też na zwiększenie apetytu u osób chorych na AIDS. Według badań związki THC znajdujące się w marihuanie spowalniają formowanie się płytek amyloidów odpowiedzialnych za powodowanie Alzheimera. Marihuana lecznicza, a dokładnie jedna z jej aktywnych substancji CBD, zabija komórki raka piersi. Do jej właściwości leczniczych zaliczyć można także wspomaganie metabolizmu, łagodzenie objaw choroby Parkinsona czy artretyzmu.

Marihuana - nasiona

Roślina powstała z nasion konopi wciąż budzi w Polsce spore kontrowersje. Powstaje wiele dyskusji związanych z tym, jakie właściwości posiada marihuana. Nasiona, które wytwarza, nie są w Polsce nielegalne, mimo iż hodowla samej rośliny już tak. Posiadanie, handel lub zakup nasion konopii indyjskiej nie jest zakazane. Spowodowane jest to faktem, iż nie posiadają one w sobie żadnych substancji narkotycznych. Ten fakt wpłynął na powstanie w internecie wielu sklepów oferujących tego typu produkty. Każdy z nich deklaruje dyskrecję na wysokim poziomie oraz najwyższą jakość oferowanych produktów. 

Osobom, które już zdecydują się na taki zakup poleca się wybrać te, które określane są jako typ: “feminizowane” (zobacz: . Tworzone są w celu uzyskania jedynie żeńskich roślin. Normalne nasiona konopii wyrastają jako rośliny męskie i żeńskie - decydują o tym chromosomy X i Y. Proces “feminizacji” polega na zmuszeniu roślin żeńskich do wytwarzania męskiego pyłku, który niezbędny jest do wytworzenia nasion.

marihuana

Syntetyczna marihuana - czy jest niebezpieczna?

Syntetyczna marihuana jest mieszanką ziół, która ma być zastępcą naturalnej marihuany. Do jej produkcji wykorzystuje się kannabinoidy - chemiczne dodatki, którymi nasącza się susz roślinny. Ich obecność sprawia, że użytkowanie tej odmiany marihuany może wiązać się z dużym niebezpieczeństwem. Działanie substancji zawartych w syntetycznej marihuanie jest całkowicie nieprzewidywalne i bardzo łatwo można je przedawkować, co prowadzić może do sytuacji niebezpiecznych dla zdrowia. Do konsekwencji wynikających z zażywania syntetycznej marihuany zalicza się: poczucie oszołomienia i dezorientacji, zwiększone ciśnienie krwi, drgawki, agresję, wymioty, halucynacje czy napady stanów lękowych.

Marihuana - hodowla w kilku krokach

W Polsce zakazane jest posiadanie rośliny takiej, jak marihuana. Hodowla zakazana jest tym bardziej. W niektórych krajach Europy i poszczególnych stanach w Ameryce Północnej jest ona jednak legalna. Zadanie to wymaga dużej dawki cierpliwości i zaangażowania. To bardzo wrażliwa roślina, która wymaga dużej opieki.

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich nasion - oprócz własnych preferencji należy wziąć pod uwagę warunki, w jakich będą uprawiane. W celu prawidłowego rozwoju nasion, należy zapewnić im kilka podstawowych warunków: światło (w fazie wegetatywnej konopie potrzebują 12 godzin nieustannego światła); odpowiednie podłoże bogate w wartości odżywcze, np. włókna kokosowe, perlit, włókna mineralne; powietrze (w przypadku uprawy indoor niezbędne będzie użycie wentylatora); wodę;  odpowiednią temperaturę - idealna to 27 stopni C. Kolejnym krokiem jest zakup lampy przeznaczonej do hodowli marihuany - obecnie rynek oferuje ich spory wybór. W dalszym etapie następuje kiełkowanie nasion. W tym przypadku pomocne są zestawy do kiełkowania, które pozwalają w dużym stopniu kontrolować środowisko kiełkowania.

Materiał partnera zewnętrznego, skunk24.com