Gdzie kupimy najświeższe warzywa i owoce ?

Świeże warzywa oraz owoce są niesamowitym źródłem witamin oraz składników odżywczych, których potrzebujemy, aby codziennie cieszyć się zdrowiem. Niestety, czasem nawet pomimo wielkich chęci nie potrafimy znaleźć warzyw które są świeże i smaczne.

Często albo mamy do dyspozycji warzywa drugiej świeżości, albo takie, które już na pierwszy rzut oka dają po sobie poznać, że są solidnie spryskane różnymi chemikaliami i z pewnością nie będą miały wiele wspólnego ze zdrową żywnością.

To bardzo ważne, aby unikać takich warzyw, które posiadają sobie mnóstwo pestycydów oraz resztek po nawozach sztucznych. Ponieważ wszelkie opryski jakich używają rolnicy osadzają się na skórkach warzyw i owoców, a przez skórki przenikają do ich środka i później w ten sposób lądują na naszych talerzach. Gdzie więc kupić warzywa świeże, zdrowe i smaczne, a także wolne od nadmiernych oprysków? 

Zaufany handlarz

Jednym z takich miejsc jest oczywiście stoisko zaufanego handlarza na lokalnym ryneczku. Często tacy drobni handlarze warzyw pozyskują je od lokalnych rolników. To gwarancja warzyw świeżych oraz najlepszej jakości. Niestety, nie mamy wpływu na to, jakich środków do ochrony roślin używają lokalni rolnicy, z tego też powodu mogą być one uprawiane z użyciem sporej ilości środków chemicznych. Co dla niektórych może okazać się dziwne, w ostatnim czasie bardzo polepszyła się jakość owoców i warzyw w sieciowych sklepikach osiedlowych. Przykładem pozytywnej przemiany może być Freshmarket, którego ofertę znajdziemy na https://freshmarket.okazjum.pl/

owoce w sklepie

Market

Rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się więc kupno świeżych warzyw w zaufanym supermarkecie. Wielkopowierzchniowe sklepy podpisują umowy z wielkiej wielkimi dostawcami warzyw. Są to bardzo poważni kontrahenci, którzy często za sprawą umów sporządzonych z marketami są zobligowani do przestrzegania pewnych norm oraz zasad i najczęściej nie używają podczas uprawy środków chemicznych. Niestety, w marketach także możemy natknąć się na warzywa hodowane w Azji lub w Afryce, Często są to warzywa mocno modyfikowane genetycznie, a także takie, przy których uprawie wykorzystano mnóstwo pestycydów oraz nawozów chemicznych. Wybierając więc świeże warzywa zwracajmy uwagę na kraj pochodzenia. Najlepiej wybierać takie, które pochodzą od naszych rodzimych rolników. Polska na tle Europy wypada bardzo dobrze pod względem tych upraw, warto także zwracać uwagę na warzywa pochodzące z krajów Beneluksu, ponieważ tam też sposób uprawy jest całkiem ekologiczny.

Niech nie kusza nas promocje

Kupując świeże warzywa w supermarkecie raczej unikajmy tych w okazyjnej cenie. Zazwyczaj są to takie warzywa, które niedługo nie będą nadawały się już do spożycia, Dlatego kierownicy wielkopowierzchniowych sklepów starają się je jak najszybciej sprzedać. Jeśli szukasz naprawdę świeżych warzyw, to kupuj te, które są nieco droższe, ale za to możesz mieć pewność co do ich jakości oraz świeżości. Istnieje klika sieci sklepów, które na stałe posiadają atrakcyjną ofertę w niskich cenach. Jedną z nich jest Alma Market - https://alma-market.promoceny.pl/ > Sieć, która po problemach finansowych wciąż posiada kilka sklepów, które w niezmienionej formie prezentują tę samą najwyższą jakość produktów, w tym także owoców i warzyw.