Leczenie nadpotliwości

Nadmierna potliwość to nieprzyjemna dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. W wielu przypadkach działanie antyperspirantów nie wystarcza, dlatego niezbędne jest podjęcie specjalistycznego leczenia. Zabiegi leczące nadpotliwość oferowane są zarówno przez gabinety medycyny estetycznej, jak również szpitale.

Czym jest nadpotliwość?

Nadpotliwość to dolegliwość, która polega na nadmiernym wydzielaniu potu. Najczęściej  nadmierna potliwość dotyka obszarów takich jak pachy, dłonie, stopy oraz plecy. Spowodowane jest to dużą ilością gruczołów potowych w tych okolicach. Przypadłość ta wywołuje ogromny dyskomfort u osób które się z nią zmagają. Dla wielu osób cierpiących na nadmierną potliwość wykonywanie najprostszych czynności staje się przeszkodą niemal nie do pokonania. Osoby borykające się z nadmiernym poceniem bardzo często doświadczają poczucia wstydu spowodowanego plamami potu na garderobie, mokrymi dłońmi czy nieprzyjemnym zapachem.

Leczenie nadpotliwości botoksem

Jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia nadmiernej potliwości jest botoks. Leczenie to polega na ostrzykiwaniu miejsc, w których występuje potliwość botoksem. Choć metoda ta stosowana jest w medycynie od wielu lat głównie przy zabiegach odmładzających, znalazła również zastosowanie w leczeniu nadpotliwości. Podczas zabiegu pod skórę pacjenta wprowadzana jest cienka igła, za pomocą, której wstrzykiwany zostaje botoks. Substancja ta powoduje zahamowanie wydzielania potu. Efekt leczenia nadpotliwości botoksem utrzymuje się około 8 miesięcy. W tym czasie gruczoły potowe są zupełnie zablokowane, dzięki czemu pacjent nie poci się.

Leczenie nadpotliwości botoksem oferowane jest między innymi przez szpitale takie jak Medicover. Zabieg poprzedzony jest dokładną i rzetelną konsultacją lekarką, której celem jest wskazanie ewentualnych przeciwskazań do wykonania leczenia. Dodatkowo podczas spotkania z lekarzem pacjent ma okazję zadać nurtujące go pytania oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z leczeniem nadmiernej potliwości.

 

Materiał zewnętrzny