Wybór odpowiedniego podologa

Wybierasz się na pierwszą wizytę do podologa i nie wiesz co Cię czeka? Zastanawiasz się na co powinno się zwrócić uwagę? Poniższy artykuł przybliży Ci temat bezpieczeństwa w gabinecie podologicznym oraz tego, jak zazwyczaj wygląda pierwsza wizyta u specjalisty. Dzięki tej wiedzy poczujesz się pewniej i zmniejszy to Twój stres związany z pójściem do nowego lekarza. 

Bezpieczeństwo w gabinecie podologicznym

W trosce o swoje zdrowie powinniśmy zwracać szczególną uwagę na sterylność sprzętu i narzędzi w gabinetach podologicznych i wybierać takie, które spełniają najwyższe normy. Warto zwrócić uwagę na to, czy używane są materiały jednorazowe, a narzędzia zabiegowe są każdorazowo myte. Przykładem miejsca, w którym dbałość o komfort i bezpieczeństwo pacjentów jest na wysokim poziomie jest gabinet podologiczno-kosmetyczny Sensi.

Pierwsza wizyta u podologa w Poznaniu

Podolog jest specjalistą, który zajmuje się leczeniem zmian skórnych oraz profesjonalną pielęgnacją paznokci w obrębie stóp. Wizytę zawsze rozpoczyna rozmowa z pacjentem na temat przebytych chorób, operacji, zabiegów oraz przyjmowanych leków. Kolejnym krokiem jest dokładne przyjrzenie się stopom w celu wykrycia powstających zmian. Po postawieniu diagnozy następuje dobranie odpowiedniej pielęgnacji (w przypadku zadowalającego stanu zdrowia) lub terapii (w sytuacji, w której wykryte zostały schorzenia lub poważniejsze zmiany).

Jak prawidłowo przygotować się do pierwszej wizyty

Z racji tego, że podczas pierwszej wizyty podolog dokonuje ogólnej oceny stanu zdrowia naszych stóp, ważne jest, aby wygląd naszej skóry i paznokci oddawał faktyczny stan rzeczy. Bezcelowe jest malowanie paznokci lub usuwanie zrogowaceń tuż przed pójściem do podologa. Nie powinno się również moczyć stóp i obcinać paznokci, przedstawienie specjaliście stóp w takim stanie w jakim są na co dzień pozwoli mu prawidłowo ocenić problem. Doświadczonych podologów znajdziesz na www.gabinetsensi.com.

Zaangażowanie pacjenta jest bardzo ważne

Wybór odpowiedniego gabinetu, w którym higiena i komfort klienta są na pierwszym miejscu to nie wszystko. Kluczowe jest, aby pacjent współpracował z podologiem, ponieważ regularne przychodzenie na wizyty i stosowanie się do zaleceń przyspieszy proces leczenia. Brak zaangażowania ze strony chorego może spowodować znaczne wydłużenie terapii.

Obserwuj swoje stopy

Nie czekaj więc do lata, aby dopiero wtedy przyjrzeć się w jakim stanie są Twoje stopy. Dbaj o nie przez cały rok, aby służyły Ci w zdrowiu. W przypadku zauważenia niepokojących zmian, warto jak najszybciej wybrać się do specjalisty.

Artykuł sponsorowany