Czym kierować się przy zakupie odzieży piłkarskiej?

Miłośnicy piłki nożnej powinni w szczególny sposób zadbać o odpowiedniej jakości odzież sportową, która musi gwarantować nie tylko swobodę ruchów, ale również zapewniać komfort termiczny w różnych warunkach pogodowych, z jakimi przyjdzie się zmierzyć na boisku. Do spełnienia tego zadania nie wystarczy jedynie koszulka czy dres z nadrukiem ulubionego piłkarza — potrzeba czegoś więcej, czegoś, co sprosta oczekiwaniom zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją karierę. Podczas wyboru odzieży piłkarskiej należy sobie zdawać sprawę przede wszystkim z tego, że dobrze dobrana jest jednym z elementów dobrego meczu lub treningu.

Bluzy i dresy piłkarskie — podstawa odzież piłkarska

Bluzy piłkarskie to jeden z rodzajów odzieży sportowej, która noszona jest niemal przez wszystkich futbolistów. Jakie zadanie ma taka bluza? Powinna przede wszystkim być odpowiednio ciepła, chronić przed wiatrem oraz dobrze odprowadzać pot, zapewniając uczucie komfortu. Przed wyborem odpowiedniej bluzy piłkarskiej warto zwrócić więc przede wszystkim uwagę na to, czy wybrany przez nas model zapewnia odpowiednią wentylację i przewiewność, polecane są przede wszystkim modele, które odpowiadają pot na wierzch bluzy, pozwalając mu swobodnie odparować. Nie bez znaczenia pozostaje również krój — najlepiej wybrać model slim-fit, który dzięki temu, że idealnie przylega do ciała, nie krępuje ruchów oraz powoduje, że w takiej bluzie jest po prostu ciepło i nie przeszkadza nam wiatr.

Dres piłkarski to kolejny z podstawowych rodzajów odzieży sportowej, którą każdy, nieważne czy doświadczony, czy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z tym sportem piłkarz powinien mieć w swojej szafie. Na co zwrócić uwagę wybierając dres? Przede wszystkim na to, czy łatwo jest zdjąć bluzę — najlepiej sprawdzą się tutaj modele z zamkiem na całej długości. Zwrócić trzeba też uwagę na obecność kieszeni — przydają się, chociażby do schowania batonika energetycznego. Niezwykle ważny jest materiał — zarówno w przypadku bluzy, jak i spodni najlepsze proporcje to powyżej 80% poliestru i poniżej 20% bawełny — mieszanka ta zapewnia skuteczną ochronę przed wychłodzeniem.

Dres powinien być również uniwersalny, a więc nie za gruby — w naprawdę zimne dni można pod niego założyć odzież termoaktywną — ubiór warstwowy zapewni lepszy komfort niż jedna gruba warstwa.

Koszulki piłkarskie i meczowe — podstawowy rodzaj odzieży sportowej

Koszulki to z pewnością jeden z najpopularniejszych rodzajów odzieży sportowej, jakie więc powinny być? Przede wszystkim wygodne, komfortowe oraz powinny skutecznie regulować temperaturę ciała i pozwalać skórze swobodnie oddychać, to jednak jeszcze nie wszystko. Dobrze byłoby, gdyby koszulki meczowe były kontrastowe i zapewniały, że noszący go zawodnik będzie widoczny zarówno dla kolegów z drużyny, jak i kibiców. Koszulki meczowe najczęściej są spersonalizowane — obecnie wiele sklepów internetowych, w tym futbolsport.pl oferuje tego typu usługi, jeżeli chodzi o odzież piłkarską.

Getry piłkarskie — komfort i bezpieczeństwo

Żaden piłkarz nie obejdzie się bez dobrze dobranych getrów piłkarskich — zapewniają one nie tylko ochronę przed nadmiernym wychłodzeniem, stąd przydają się szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, ale zapewniają również nogom ochronę przed urazami mechanicznymi. Z tego właśnie powodu jedną z podstawowych rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę, rozważając zakup getrów, jest ich wytrzymałość i struktura. Im większa „gęstość materiału”, tym lepsza ochrona

Kurtki i ortaliony — idealne podczas rozgrzewki

Odzież piłkarska to również kurtki i ortaliony i choć nie rozgrywa się w nich meczów, to są one bardzo przydatne, zwłaszcza podczas niskich temperatur oraz sporej wilgotności powietrza. Nosi się je, wtedy kiedy nie jest się jeszcze rozgrzanym, a więc cało nie jest przystosowane do niskich temperatur. Jeżeli chodzi o to, jak wybrać taką kurtkę, to kierować się należy przede wszystkim tym, żeby była odpowiednio duża (musi się pod nią zmieścić koszulka i często jeszcze bluza), nie była zbyt gruba oraz zapewniała komfort termiczny.

Szukając odzieży piłkarskiej, z pewnością warto odwiedzić sklepy internetowe, oferujące naprawę szeroki wybór różnorodnych produktów. Wystarczy przejrzeć ofertę futbolsport.pl i samemu przekonać się, że jest z czego wybierać!

 

Materiał zewnętrzny