Catering dietetyczny wygodnym sposobem na zdrowe odchudzanie

Dieta z dostawą do domu zyskuje na popularności. Korzystają z niej głównie osoby zapracowane, które nie mają czasu na codzienne robienie zakupów i przygotowywanie wartościowych posiłków. Rozwiązanie to jest przede wszystkim wygodne. Dlaczego warto się nad nim zastanowić?

Kiedy brakuje Ci czasu…

Szybkie tempo życia i praca do późna często nie pozwalają znaleźć chwili na odpoczynek czy rozmowę z najbliższymi, nie wspominając już o starannym planowaniu posiłków. Każda dieta mająca na celu utratę zbędnych kilogramów wymaga pewnego wysiłku i oczywiście wybierania wartościowych produktów żywnościowych. Właśnie dlatego musimy najpierw zaplanować menu na najbliższe dni, następnie udać się do sklepu po niezbędne składniki, aż w końcu ugotować dietetyczne potrawy. Wszystko to zajmuje niemało czasu, który można spędzić w znacznie przyjemniejszy sposób, a więc np. poświęcić go bliskim. To właśnie dlatego catering dietetyczny cieszy się tak dużym zainteresowaniem – wartościowe posiłki są nam dostarczane do domu, dzięki czemu nie musimy szukać w sklepach świeżych warzyw i niskokalorycznych półproduktów, ani spędzać w kuchni długich godzin.

Specjalnie dla Ciebie

Mogłoby się wydawać, że dieta pudełkowa to mało urozmaicone menu przygotowywane masowo. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie do końca, wystarczy tylko wybrać odpowiedniego dostawcę. Lightbox to firma, która oferuje m. in. potrawy bezglutenowe i wegańskie, a przed złożeniem zamówienia na jej stronie internetowej możemy wykonać specjalny test pozwalający optymalnie dobrać jadłospis do naszego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Co istotne, dostawcy nierzadko mogą zaproponować specjalnie skomponowane posiłki dla osób z cukrzycą, albo chorobami układu sercowo-naczyniowego. Oczywiście Warszawa to nie jedyne miejsce, w jakim możemy skorzystać z cateringu dietetycznego – obecnie funkcjonuje on niemal w każdym większym mieście. Jeśli zdecydujemy się na wypróbowanie takiej diety, warto wcześniej sprawdzić, czy wybrana przez nas firma cateringowa ma urozmaicone i ciekawe menu. W przeciwnym razie możemy szybko z niej zrezygnować, a przecież nie o to chodzi.

Dla kogo?

Dietę pudełkową początkowo stosowali celebryci, jednak powoli stała się ona popularna również wśród „zwykłych” osób. Brak konieczności robienia zakupów, planowania jadłospisu i przygotowywania posiłków to idealna propozycja dla osób zapracowanych, które po prostu nie mają wiele czasu, a chcą odżywiać się zdrowo. Takie rozwiązanie będzie na pewno korzystniejsze, niż częste sięganie po fast-foody, czy inne dania o wysokiej zwartości tłuszczu i cukru. Z drugiej strony catering pudełkowy wprowadza pewien rygor – jeśli otrzymujemy zestaw posiłków na każdy dzień, trudno będzie spontanicznie wyjść ze znajomymi do restauracji, a tym samym „wyłamać się” z pudełkowego schematu. Oczywiście należy też pamiętać, że w procesie odchudzania niezbędna jest regularna aktywność fizyczna – siłownia, basen, bieganie czy jazda na rowerze w połączeniu z odpowiednio zaplanowaną dietą z całą pewnością przyniesie wymierne korzyści.

Materiał partnera zewnętrznego