Domowa siłownia

Wiosną i latem dużo radości przynosi nam trening na świeżym powietrzu. Niestety jesienią i zimą taka forma ćwiczeń już nie jest tak komfortowa. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie sobie w mieszkaniu kącika do ćwiczeń.

Nad stworzeniem własnej domowej siłowni powinni zastanowić się też wszyscy ci, którzy nie mają czasu na chodzenie do profesjonalnego klubu fitness. Mogłoby się wydawać, że znalezienie kilkudziesięciu minut trzy razy w tygodniu nie powinno stanowić problemu. Jednak czas ćwiczeń to nie wszystko. Bardzo często dojazd do siłowni trwa dłużej niż sam trening.

Dla wielu osób jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zorganizowanie w domu swojej własnej siłowni. Wystarczy kilka urządzeń treningowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można trenować, gdy tylko mamy na to czas i ochotę.

Ławeczka do ćwiczeń

Zakup prostej ławeczki daje możliwość wykonywania wielu ćwiczeń. Pozwala ona między innymi pracować w pozycji leżącej z hantlami lub obciążnikami na nogi. Dzięki ławeczce można także wykonywać różne odmiany brzuszków oraz przysiady bułgarskie.

Ciężarki do ćwiczeń

Ciężarki do ćwiczeń to jedne z bardziej popularnych urządzeń treningowych. Są one wykorzystywane w czasie wielu ćwiczeń. Wybierając ciężarki sklepie sportowym najlepiej kupić zestaw składający się z niewielkiego gryfu oraz kilku obciążników. Takie rozwiązanie daje możliwość dostosowania wagi ciężarka do naszych aktualnych potrzeb. Pamiętać należy o tym, że wraz z upływem czasu w czasie treningu należy stopniowo zwiększać obciążenie.

Piłka lekarska

Piłkę lekarską większość z nas pamięta z zajęć w szkole. Jest to bardzo przydatny sprzęt dający możliwość wykonywania ćwiczeń z obciążeniem. Najczęściej piłkę lekarską wykorzystuje się w czasie wykonywania rzutów, skrętów i podskoków.

Mata do ćwiczeń

Matę powinna posiadać każda osoba, która ćwiczy w domu. Jest ona niezastąpiona podczas ćwiczeń wykonywanych na podłodze. Wybierając matę należy sprawdzić czy dobrze przylega ona do podłoża i jest miękka. Od tych dwóch kwestii zależy przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń.

Stepper

Nie każdy może sobie pozwolić na postawienie w domu rowerka treningowego lub orbitreka. Nieszczęście istnieje urządzenie do ćwiczeń kardio, na którym można trenować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Stepper jest nie tylko mały, ale również bardzo skuteczny. Dzięki ćwiczeniom na nim można nie tylko poprawić wydolność organizmu, ale również wymodelować sylwetkę. Po zakończonych zajęciach wystarczy go złożyć i schować pod łóżko lub do szafy.

 

Materiał zewnętrzny