Lot w tunelu aerodynamicznym dla dwojga

Symulacja lotu w specjalnym tunelu to oryginalny pomysł na prezent dla chłopaka, dziewczyny, dziecka lub pary. Urodziny, imieniny albo rocznica są dobrą okazją, aby ofiarować bliskim coś wyjątkowego, np. w formie przeżycia. Unoszenie się w powietrzu to doskonała zabawa dla każdego, kto lubi wyzwania i adrenalinę albo jest pasjonatem skoków spadochronowych.

Prezent na rocznicę ślubu – symulator lotu

Lot w tunelu aerodynamicznym to pomysł na uczczenie rocznicy ślubu. Voucher na prezent można kupić przez Internet, np. na stronie prezentmarzen.com. Ze względów bezpieczeństwa każda osoba realizuje lot oddzielnie. Po kilkunastu minutach szkolenia teoretycznego, uczestnik zabawy otrzymuje specjalny kombinezon, gogle, kask oraz rękawice. Doświadczony instruktor na miejscu wytłumaczy dokładnie zasady działania tunelu oraz sposób układania w nim ciała.

 Symulator lotu został stworzony, aby umożliwić bezpieczne ćwiczenia swobodnego spadania skoczkom spadochronowym. Z urządzenia może korzystać każdy, ale pod okiem doświadczonego instruktora. Urządzenie jest dużym tunelem, w środku którego wytwarza się bardzo silne powietrze, które może unieść osobę o wadze 120 kilogramów. Siła wiatru sięga do 300km/h i powala wznieść się nawet na 11 metrów nad ziemię. Szybowanie w powietrzu angażuje wszystkie mięśnie ciała. Lot jest zatem dużym wysiłkiem fizycznym, dlatego z reguły nie trwa dłużej niż 2 minuty.

 Oryginalny prezent dla dziecka

Z symulatora lotu mogą korzystać także dzieci już od 5. roku życia. Zabawa w tunelu aerodynamicznym z rodzicem to dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu w wolny weekend lub okazja to uczczenia urodzin czy Dnia Dziecka. Latanie w tunelu aerodynamicznym to wyjątkowe przeżycie dla każdego malucha i możliwość spełnienia marzeń o lataniu. Oryginalny prezent zapewni dużo pozytywnych emocji. Rodzic w czasie lotu dziecka może robić zdjęcia lub nagrywać filmy, co będzie wspaniałą pamiątką na lata. Maluchy korzystają z symulatora na tych samych zasadach co dorośli, z tą różnicą, że instruktor zostaje z dzieckiem w kabinie. Zapewnia to bezpieczeństwo oraz kontrolę nad przebiegiem lotu. Do skorzystania z symulatora nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że dziecko założy wygodne ubranie nie krępujące ruchów oraz buty na wygodnej, miękkiej podeszwie.

Kto nie może korzystać z symulatora?

 Symulator lotu nie jest wskazany dla osób z chorobami układu krążenia, serca, zaburzeniami psychicznymi oraz urazami kręgosłupa, kończyn dolnych i miednicy. Przeciwwskazaniem do latania w tubie są również zaburzenia neurologiczne, np. epilepsja.

 

Materiał zewnętrzny