Brzytwa do golenia dla początkujących i zaawansowanych

Jeśli zapytasz większość mężczyzn o to, czego używają do golenia, to prawdopodobnie wszyscy odpowiedzą, wprowadzając pewne zmiany w tym samym podstawowym narzędziu: maszynki do golenia na wkłady z jednorazowymi ostrzami, albo zwykłe drogeryjne maszynki jednorazowe, takie jak Gillette lub BIC, itp. Istnieje dobry powód, dla którego brzytwa do golenia pozostaje najpopularniejszą metodą golenia: co prawda nie jest to najłatwiejsze narzędzie w użyciu, się też nie jest to czynność, której nie da się opanować. Według większości profesjonalnych fryzjerów najlepszym sposobem na golenie w domu - i uniknięcie podrażnień często powodowanych przez maszynki do golenia - jest tak naprawdę brzytwa do golenia, która pozostała praktycznie niezmieniona od czasu jej debiut, który miał miejsce kilkaset lat temu.

Profesjonalna brzytwa do golenia: JAKĄ WYBRAĆ?

Niezależnie od tego, czy nosisz pełną brodę, preferujesz golenie na gładko, czy coś pomiędzy golenie jest częścią Twojego życia. Dla niektórych to skrupulatny rytuał, tradycja dumnego męskiego strzyżenia, z której należy się cieszyć. Dla innych może to być bardziej męczące zadanie. Gdziekolwiek znajdziesz się w spektrum, przygotowaliśmy łatwy do naśladowania przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze.

Masz wiele opcji do wyboru, wybierając najlepsze narzędzia do golenia do danego zadania. W zależności od tego, jaki styl golenia chcesz osiągnąć, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak rodzaj skóry, typ włosów i poziom komfortu. Zwróciliśmy się do naszych najlepszych ekspertów od golenia, aby dowiedzieć się, która z brzytw do golenia najlepiej pasuje do Twojego stylu życia. Sprawdź ofertę na https://salonova.pl/brzytwa.

Prosta brzytwa

Oryginalne męskie narzędzie do golenia, ten ponadczasowy klasyk nigdy nie wychodzi z mody. Posiada solidną rękojeść z rozkładanym pojedynczym ostrzem. Jest zdecydowanie najlepsze dla: profesjonalnych golarek i profesjonalnych fryzjerów, którzy chcą możliwie najdokładniejszego golenia.

Plusy:

- Zapewnia najdokładniejsze golenie dla mężczyzn.

- Przy odpowiedniej pielęgnacji może ci służyć przez całe życie, czyniąc z niego ostatnią brzytwę, jakiej kiedykolwiek będziesz potrzebować.

- Nic na to nie poradzisz, ale z tym sprzętem wykonasz profesjonalne golenie.

brzytwy do golenia

Jak poprawnie używać brzytwy do golenia?

Golenie może być wyzwaniem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Oto wskazówki dermatologów, które pomogą Ci uzyskać dokładne golenie:

- Przed goleniem zwilż skórę i włosy, aby je zmiękczyć. Doskonała chwila na golenie jest tuż po prysznicu, ponieważ Twoja skóra będzie ciepła i wilgotna, pozbawiona nadmiaru sebum i martwych komórek naskórka.

- Następnie nałóż krem lub żel do golenia. Jeśli masz bardzo suchą lub wrażliwą skórę, poszukaj kremu do golenia z napisem „skóra wrażliwa” na etykiecie.

- Gol się w kierunku, w którym rosną włosy. Jest to ważny krok, który pomaga zapobiegać podrażnieniom po goleniu.

- Opłucz lub wytrzyj po każdym ruchu brzytwę. Ponadto pamiętaj, aby regularnie czyścić i ostrzyć brzytwę, aby zminimalizować podrażnienia.

- Przechowuj brzytwę do golenia w suchym miejscu. Upewnij się, że brzytwa do golenia całkowicie wyschła, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Nie zostawiaj brzytwy do golenia pod prysznicem ani na mokrej umywalce.

- Mężczyźni, którzy mają trądzik, powinni zachować szczególną ostrożność podczas golenia. Golenie może podrażniać skórę, pogarszając trądzik.

- Użyj brzytwy do golenia jedynie z ostrym ostrzem.

- Gol się lekko, aby zapobiec zadraśnięciom i nigdy nie używaj brzytwy na skórze, która posiada świeże rany.

Akcesoria, które są potrzebne do golenia brzytwą

Aby uzyskać „idealne golenie”, musisz najpierw zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do golenia. Oczywiście Twój sprzęt do golenia będzie się różnić w zależności od preferowanej przez Ciebie techniki lub metody golenia, lokalizacji i budżetu. Jednak pomimo tego, istnieje oczywiście kilka elementów sprzętu do golenia, które są takie same, bez względu na preferowaną przez Ciebie technikę golenia.
Poniżej przedstawiamy szczegółowo, co naszym zdaniem jest podstawą golenia i które zawsze powinieneś mieć w swoim zestawie do golenia.

Pędzel do golenia

Niezależnie od tego, czy używasz mydła do golenia, kremu do golenia, czy nawet puszki aerozolu z pianki lub żelu, zawsze powinieneś używać pędzla do golenia, aby stworzyć pianę do golenia i nałożyć ją na twarz.

Krem do golenia

Ważny emolient, niezbędny nie tylko do ochrony skóry i zmiękczenia brody, ale także do bezproblemowego i bezpiecznego przesuwania maszynki po konturach twarzy, aby uzyskać najgładsze golenie.