Jak poprawić stan swojej cery?

Jednym z największych marzeń każdej kobiety jest nieskazitelna i gładka cera. Szczęśliwe są te, które mogą pochwalić się naturalnie piękną i bezproblemową skórą. Często nie pomagają nam żadne zaawansowane metody pielęgnacji ciała. Nie zawsze jest to spowodowane genami, albo czynnikami zewnętrznymi.

Zęby i cera – co mają ze sobą wspólnego?

Problem z cerą może tkwić w nas, a konkretniej – w naszych zębach. Często zdarzają się przypadki, gdy dermatolog nie może nic poradzić na problemy z naszą cerą i wysyła nas do stomatologa. Społeczeństwo wciąż nie jest świadome przyczyn problemu – niewiele osób wie, jak ogromny wpływ ma stan zębów na cały nasz organizm. Zęby, które są zepsute mogą powodować choroby układu krwionośnego czy oddechowego. Cera wysyła nam sygnały, gdy coś złego dzieje się w naszym ciele, m.in. w jamie ustnej. Zepsute zęby są spowodowane zaniedbaniem higieny i odkładaniem się resztek jedzenia, co za tym idzie, ogromnej ilości bakterii. Poważne infekcje, prowadzące do stanu zapalnego. Zakażenie odogniskowe prowadzi do chorób całego ciała i powoduje szkody w wielu „miejscach”. Może się zdarzyć tak, że nasza sytuacja wymaga nawet leczenia kanałowego (poznaj szczegóły na: http://www.pro-orto-dent.pl/leczenie-kanalowe.html).

Zazwyczaj łatwo rozpoznać kiedy przyczyną problemów skórnych są zęby – wypryski i nierówności występują w okolicach ust i brody. Istotny jest też fakt, że nie zawsze ból jest wyznacznikiem tego, że coś złego dzieje się z naszymi zębami. Są to bardzo groźne przypadki, ponieważ nie możemy zadziałać natychmiastowo i przez to infekcja się rozprzestrzenia. Nie zawsze ból ujawnia zakażenia i stany zapalne. A niestety może się okazać, że nieleczone w odpowiednim momencie, dotrą przez krwiobieg do innych organów i spowodują w nich spustoszenia. Dlatego, jeśli mamy oznaki w postaci zmian skórnych, niepotwierdzone przez dermatologa, powinniśmy natychmiast wybrać się do dentysty.

zdrowa skóra

Zmiany skórne – jaka jest ich przyczyna?

Zanim podejmiemy się leczenia stomatologicznego, musimy koniecznie zasięgnąć rady dermatologa, ponieważ nie zawsze zły stan cery spowodowany jest problemami z zębami. Może to wiązać się ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w naszym organizmie, albo problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy łojotok.

Warto skonsultować przyczyny ze specjalistą i poddać się terapii lub - jeśli jest taka możliwość czy konieczność – usunąć zmiany skórne w klinice medycyny estetycznej. Aby pozbyć się włókniaków, kaszaków, brodawek, guzków skórnych czy innych nieprawidłowości, powinniśmy szybko skontaktować się z dermatologiem. Możliwe, że wymagane będą radykalne kroki, które powinny zostać podjęte w specjalnych klinikach, gdzie przeprowadzana jest dermatochirurgia, czyli chirurgia dermatologiczna. Jest to dziedzina medycyny, która łączy w sobie dermatologię, chirurgię plastyczną, rekonstrukcyjną i onkologiczną, dermabrazję, okulistykę i kriochirurgię – dzięki kompleksowej wiedzy z wszystkich dziedzin medycyny, można dogłębnie zbadać i zdiagnozować dany przypadek oraz podjąć odpowiednie leczenie. Do najpopularniejszych, najskuteczniejszych i najszybszych metod pozbycia się zmian skórnych należą kriochirurgia (zamrażanie) oraz ich chirurgiczne usunięcie. Najczęściej zabiegi te wykonuje chirurg, wyjątkiem są wrażliwe okolice oczu, które podlegają jedynie okulistycznemu leczeniu. Innowacyjnym sposobem jest też laserowe usuwanie znamion i zmian skórnych (dowiedz się więcej na: http://klinikamurano.com/twoj-problem_zmiany-skorne_16.html).

Odpowiednia pielęgnacja skóry – kosmetyki mineralne

Wygląd skóry jest uzależniony od stanu naszych wewnętrznych organów. Odpowiednio funkcjonujące układy: pokarmowy, nerwowy, odpornościowy i krwionośny, będą przejawiać się nie tylko w naszym dobrym samopoczuciu, ale też w promiennym i pełnym wigoru wyglądzie. Bardzo istotne jest spożywanie zdrowej żywności, bogatej w witaminy i mikroelementy.

Gdy już uporamy się ze wszystkim problemami, wynikającymi z „wewnątrz” naszego ciała, możemy pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji „na zewnątrz”. Drobne niedoskonałości możemy zatuszować, używając odpowiedniego pudru. Oprócz tego, dobrej jakości kosmetyki nie tylko zamaskują problematyczną cerę, ale mogą też przyczynić się do poprawy jej stanu, np. te zawierające w swoim składzie tlenek cynku lub dwutlenek tytanu (kosmetyków szukaj na: https://www.earthnicity.pl/shop/category/podklad-mineralny).

Pamiętajmy o tym, że podstawą dobrego samopoczucia jest wewnętrzny wigor, promieniujący z nas na zewnątrz. To on sprawi, że będziemy czuć się zdrowo i pięknie!