Jak poprawnie wykonać makijaż brwi?

Ładnie wyprofilowane i podkreślone brwi stanowią perfekcyjne dopełnienie codziennej stylizacji. Jeżeli chcesz, aby twoje spojrzenie nabrało głębi, nie rezygnuj z delikatnego makijażu brwi.

Makijaż brwi – jakich produktów użyć?

Wiele kobiet rezygnuje z malowania brwi w obawie o karykaturalny efekt swoich działań. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z wizażem, postaw na produkty, dzięki którym uzyskasz naturalne wykończenie. Precyzyjna kredka w rękach niewprawionej osoby to dość ryzykowny pomysł – lepiej postawić na bezpieczne cienie do brwi z dodatkiem wosku, np. L'Oreal Paris, Brow Artist Genius Kit. Do największych zalet cieni należą łatwość aplikacji oraz pewność równomiernego rozłożenia koloru. Nałożone na brwi wyglądają bardzo naturalnie i nie dają przerysowanego efektu. Makijaż brwi, wykonywany produktami wysokiej jakości, o przyjemnej konsystencji i kolorze dobranym do naszych potrzeb, nie zabierze dużo czasu. Warto poświęcić chwilę na wypracowanie techniki nakładania produktu, aby cieszyć się idealnym casualowym makijażem podkreślającym piękno naszych oczu.

Jak stylizować brwi na co dzień?

Codzienny makijaż brwi obejmuje kilka prostych etapów:

  • Regulacja brwi.

Własnoręczne wyregulowanie kształtu brwi wymaga dużej wprawy i wyczucia. Panie, które obawiają się, że nie zachowają symetrycznego kształtu łuków brwiowych, mogą zgłosić się do doświadczonej kosmetyczki. Jedna wizyta wystarczy, aby zdefiniować optymalny kształt brwi i w przyszłości samodzielnie pozbywać się niechcianych włosków.

  • Podkreślenie i utrwalenie kształtu brwi szczoteczką (możemy użyć szczotki po starym tuszu do rzęs albo grzebyka dołączanego do cieni i kredek).
  • Obrysowanie konturu i dokładne wypełnienie.
    Kolor wypełnienia nie powinien być dużo jaśniejszy lub ciemniejszy od naturalnego koloru włosków. Panie o naturalnie ciemnych włosach, wpadających w czerń, nie muszą definiować brwi czarną kredką lub czarnym cieniem – heban, głęboki brąz i ciemna czekolada idealnie współgrają z urodą brunetek.
    Blondynki chętnie sięgają po produkty o ciepłych tonach, wpadające w odcienie miedzi. Panie o włosach kasztanowych mogą wybierać pomiędzy odcieniami chłodnymi i mieszanymi.
  • Nakładanie odżywek.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele produktów do zagęszczania brwi. Jeżeli chcesz mieć naturalnie gęste i mocne brwi, sięgnij po sprawdzoną odżywkę, np. Brow Odżywka do brwi od producenta Orphica.

  • Naturalny i trwały efekt.

Aby uzyskać naturalny i trwały efekt, warto sięgnąć po produkty o niezbyt tłustej konsystencji. Makijaż brwi wykonywany kredką o masełkowatej formule może wydawać się przyjemniejszy i szybszy, niemniej wypełnienie może nieestetycznie osiadać na włoskach, tworząc bardzo nienaturalny efekt.

Makijaż kredką – prosty i szybki

Makijaż przy pomocy kredki do brwi jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają pewne doświadczenie w makijażu i wiedzą, jak w pełni wykorzystać potencjał tego produktu. Dobrze zatemperowana kredka to idealne narzędzie do wypełnienia prześwitów i zagęszczenia brwi. Wystarczy kilka krótkich ruchów, aby sprawić, że brwi będą wydawały się gęstsze i ładnie wyprofilowane.

Dużym błędem popełnianym przez początkujących jest zbyt mocne przyciskanie kredki do skóry. Wykonując makijaż, powinniśmy działać zdecydowanie, a jednocześnie delikatne. Makijaż zaczynamy od miejsc na zewnątrz łuku, a kredkę prowadzimy w taki sposób, aby nie zostawić zbyt mocnego koloru. Wewnętrzna część brwi powinna być nieco jaśniejsza, zachowana w naturalnym kolorze.

 

Materiał zewnętrzny