Jak wybrać idealną maskarę dla swoich rzęs?

Tusz do rzęs jest kosmetykiem do makijażu, który większość kobiet określa jako po prostu niezbędny, by uzyskać idealną głębię spojrzenia. Prawda jest taka, że znalezienie idealnej maskary, która spełni wszystkie nasze potrzeby i pomoże otrzymać swoisty rezultat sztucznych rzęs, to bardzo trudne zadanie. Jak zatem zabrać się do szukania najlepszego tuszu do rzęs? Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru podczas zakupu maskary!

Określ swoje oczekiwania względem maskary!

Zanim zabierzemy się za poszukiwania swojego idealnego tuszu do rzęs, na samym początku musimy dokładnie określić swoje oczekiwania względem tego, jak mają wyglądać nasze rzęsy tuż po umalowaniu. Na początku warto się zastanowić, czego im brakuje - czy są za krótkie, rzadkie, za mało podkręcone, a może posiadają wszystkie te cechy na raz? Zasada działania w tym przypadku jest bardzo prosta - wybieramy taki tusz do rzęs, którego podstawową funkcją jest wydłużanie, pogrubianie czy podkręcanie rzęs.

  • Jeżeli mamy długie, ale rzadkie rzęsy najlepiej szukać pogrubiającego tuszu do rzęs i nie obciążać dodatkowo delikatnych włosków substancjami, które mają na celu ich jeszcze większe wydłużenie.
  • To samo w przypadku grubych i gęstych rzęs - wystarczy maskara wydłużająca rzęsy, która sprawi, że będą one dodatkowo uniesione i podkręcone.
  • Sytuacja przedstawia się zaś zupełnie inaczej w przypadku pań, które zmagają się na co dzień z wyraźnie krótkimi i rzadkimi rzęsami - tutaj niezbędny może okazać się tusz, który będzie spełniał różne funkcje i zapewni nam ich jednoczesne wydłużenie, pogrubienie i podkręcenie.

Dla kogo mascara efekt sztucznych rzęs?

Na rynku kosmetycznym znajdziemy też tusze do rzęs, których zadaniem jest stworzenie na oku swoistego efektu sztucznych rzęs. Kto zatem powinien je stosować? To produkty, które sprawdzą się idealnie przy wykonywanym przez nas makijażu wieczorowym, który wręcz wymaga mocniejszego zaznaczenia oka. Przy okazji ważnych imprez tusz “efekt sztucznych rzęs” warto połączyć z grubą kreską na oku zrobioną eyelinerem, pomoże to uzyskać uzyskać dodatkowy rezultat zwiększonej objętości rzęs.

Najlepsza maskara - gdzie jej szukać?

Tusze do rzęs znajdziemy w ofercie każdej większej lub mniejszej marki kosmetycznej. Różnią od siebie nie tylko wyglądem opakowania czy pełnioną funkcją, ale też ceną, która dla wielu kobiet stanowi istotny czynnik w wyborze wybranych kosmetyków do makijażu. Nie warto jednak sądzić, że im droższy produkt, tym lepszy tusz do rzęs, a tym samym efekt makijażu, bowiem jest wiele marek, które posiadają równie dobre produkty w nieco niższych cenach.

W tym przypadku warto też zwrócić uwagę na to, jakie doświadczenie posiada firma w produkcji kosmetyków do makijażu - jeżeli istnieje ona na rynku bardzo długo, najczęściej oznacza to też, że posiada szerokie grono zadowolonych klientek. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, warto zwrócić uwagę na ofertę marki Maybelline, która posiada nie tylko najdłuższą w historii tradycję w produkcji tuszu do rzęs, ale też niezwykle bogaty asortyment maskar pogrubiających i wydłużających rzęsy, jak również produktów gwarantujących efekt sztucznych rzęs. Ponadto każdą maskarę do rzęs Maybelline możemy nabyć w bardzo przystępnej cenie, dzięki czemu  otrzymanie wyjątkowego efektu makijażu oka nie będzie wiązało się ze znacznym kosztem. Warto też zaznaczyć, że Maybelline jest jedną z chętniej stosowanych marek przez profesjonalnych wizażystów.

Materiał partnera zewnętrznego