Takie oprawki okularowe będą najmodniejsze w tym roku

Z roku na rok przybywa osób, które noszą okulary korekcyjne. Użytkowane są one nie tylko w celu skorygowania wady wzroku - stanowią ponadto bardzo modny dodatek uzupełniające codzienny wizerunek. Aby okulary były takim stylowym dodatkiem, powinny być idealnie dopasowane do kształtu twarzy. Ponadto warto śledzić najnowsze trendy i wiedzieć, jakie kształty oprawek są obecnie najmodniejsze.

Klasyka zawsze modna

Moda na okulary zmieniała się i ewoluowała przez lata w oparciu o trendy dyktowane przez projektantów mody, jak i zwykłych ludzi. Przez dziesięciolecia dominowały bardziej powściągliwe i dyskretne oprawki okularowe, które nie zwracały zbytniej uwagi na fakt, że właściciel w ogóle nosi okulary. W dzisiejszych czasach, w których soczewki kontaktowe i korekcyjna chirurgia laserowa są bardziej rozpowszechnione i dostępne niż kiedykolwiek, noszenie okularów stało się bardziej wyborem niż koniecznością. I dlatego rośnie popularność dużych, masywnych, odważnych ramek w okrągłych, podłużnych, prostokątnych, a nawet sześciokątnych kształtach.

Podczas gdy niektórzy użytkownicy okularów zdecydowali się na odważny i nowoczesny wygląd, wciąż są tacy, którzy skłaniają się w kierunku klasyki - nie bez powodu. Zawsze modne są masywne, geometryczne oprawki, które dodają charakteru całej stylizacji. Podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej masywnego stylu geometrycznego, odrodzenie dużych ramek Cat-Eye pokazuje nowo odkryte znaczenie odważnego i wyrazistego wyglądu, zarówno biznesowego, jak i casualowego. Kobiety o kwadratowych lub diamentowych twarzach z wyraźnym podbródkiem mogą przywrócić równowagę twarzy dzięki szerszej ramie oprawek okularowych. Okulary kocie oczy są idealne dla osób aktywnych zawodowo, prezentując moc, styl i klasę, a jednocześnie pozwalając na ekspresję i podkreślenie osobowości. Bez względu na gust i zachowanie, ramka kocie oko to doskonały styl do wypróbowania w 2022 roku.

Najnowsze trendy na 2022 rok

Przezroczyste i półprzezroczyste oprawki przeszły do aktualnych trendów w ciągu ostatnich kilku lat, a teraz użytkownicy okularów mają więcej opcji niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sterylne przezroczyste ramki, jasne pastelowe odcienie, czy matową opcję nude, możesz dołączyć do grona osób, które uwielbiają ten mody look. Te ramki okularowe mogą wahać się od  stylu wayfarer do bardziej eleganckiej opcji owalnej czy okrągłej, aby zrównoważyć cechy twarzy. Bez względu na to, jaki kolor lub odcień wybierzesz, te wyraziste ramki mogą podkreślić osobowość, a jednocześnie - zapewnić modny wygląd.

Bardzo modne są dziś oprawki metalowe. Takie cienkie, dyskretne oprawki z kolorze srebrnym złotym czy miedzianym są lekkie, wytrzymałe, a zarazem - wyglądają bardzo nowocześnie. Dyskretny look zapewnią także damskie okulary patentki, czyli okulary bez oprawek. Takie delikatne oprawki sprawdzają się doskonale u każdego - bez względu na kształt twarzy czy styl ubierania.