Stały aparat ortodontyczny - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed założeniem

​Proste, zdrowe, zadbane zęby to więcej pewności siebie i piękniejszy uśmiech. Jeśli zadbamy o prawidłowy zgryz zyskamy także większy komfort w dbaniu o higienę jamy ustnej i... opóźnimy nieco procesy starzenia się twarzy! Do aparatu ortodontycznego, o ile jest konieczność jego założenia, nie trzeba chyba dzisiaj nikogo przekonywać. Ewentualne wątpliwości możemy z kolei rozwiać kilkoma najważniejszymi faktami dotyczącymi aparatów na zęby. Jeśli masz w planach leczenie ortodontyczne lub zastanawiasz się, na jaki aparat ortodontyczny się zdecydować, z pewnością powinieneś dowiedzieć się, czym wyróżniają się aparaty stałe.

1. Stały aparat ortodontyczny zapewnia szybkie, precyzyjne i skuteczne leczenie

Dlaczego? Otóż jak sama nazwa wskazuje, aparat stały pracuje stale, a zatem 24 godziny na dobę. Dzięki temu leczenie wad zgryzu przebiega szybciej, niż np. w sytuacji gdybyśmy zdecydowali się na aparat zakładany jedynie na noc. Dodatkowo, jak przekonują specjaliści w dziedzinie ortodoncji na https://ortolingwa2.pl/aparaty-stale/, aparat stały działa na zęby wyjątkowo precyzyjnie. Tutaj łatwiej o rezultaty dokładnie takie, jakich oczekujemy.

2. To rozwiązanie, które poradzi sobie nawet z poważnymi wadami zgryzu

O ile mniejszych korekt wad zgryzu można dokonać m.in. przy wykorzystaniu aparatów wyjmowanych, o tyle poważniejsze wady wymagają już zastosowania aparatu stałego. To rozwiązanie dedykowane w zasadzie w każdym procesie leczenia, niezależnie od stopnia zaawansowania wady i jej rodzaju.

3. Stały aparat sprawdzi się niezależnie od tego, ile pacjent ma lat

Jeśli obawiamy się, że na leczenie ortodontyczne i założenie aparatu jest już za późno, że nasz wiek jest jakimkolwiek ograniczeniem, to jesteśmy w błędzie. Założenie aparatu stałego będzie korzystnym rozwiązaniem zarówno w leczeniu młodych pacjentów, jak i całkiem dojrzałych.

4. Aparaty stałe to nie tylko aparaty metalowe

Choć to właśnie aparaty metalowe są najpopularniejszym rozwiązaniem. Jeśli myślimy o aparacie ortodontycznym najczęściej przychodzą nam do głowy metalowe aparaty stałe. Okazuje się jednak, że wybór jest tutaj znacznie szerszy. 

Jeśli oczekujemy najwyższej skuteczności leczenia, a jednocześnie dyskrecji i mniejszej widoczności aparatu, jedną z propozycji mogą być aparaty estetyczne, a wśród nich aparaty szafirowe, ceramiczne lub porcelanowe. W pierwszym rozwiązaniu zamki aparatu są w pełni przezroczyste. W drugim i trzecim wariancie zamki mają zabarwienie mleczno - białe. Równie dyskretne leczenie zapewniają aparaty samoligaturujące. W tym przypadku aparat nie posiada klasycznych ligatur, tylko odpowiednio skonstruowane klapki, mocujące łuki w zamkach.​

5. Aparat opóźnia procesy starzenia się twarzy

Wady zgryzu bardzo często sprawiają, że tkanki miękkie ulegają zapadnięciu. Efektem takiego procesu są zwiotczenie skóry twarzy oraz pojawienie się nowych i pogłębienie istniejących zmarszczek. Aparat pozwala prawidłowo ustawić zęby, które zapewniają w ten sposób właściwe podparcie dla tkanek miękkich i tym samym gładszą skórę twarzy.

Artykuł sponsorowany