Trzy proste sposoby na efektywne odchudzane

Przybrane dodatkowych kilogramów dla większość osób jest bardzo proste. O wiele gorzej jest ze straceniem nadmiaru tłuszczu, szczególne jeśli chcemy to zrobić zdrowo i na długo. Na szczęście są pewne sprawdzone metody, które mogą nam ułatwić osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Dietetycy zalecają postępowanie zgodnie z 3 podstawowymi zasadami, jeśli zależy nam na utracie zbędnych kilogramów bez pogorszenia samopoczucia oraz efektu jo-jo. Warto zastosować się do nich, tym bardziej, że nie są bardzo trudne.

Proste metody na utratę zbędnych kilogramów

1.Duża ilość wody

Woda jest podstawowym składnikiem budulcowym naszego organizmu, dlatego tak ważne jest, abyśmy pili ją w odpowiedniej ilości. Zaleca się, aby dorosła osoba wypijała minimum 2-3 litry wody dziennie. Optymalnie nawodniony organizm lepiej pracuje, szczególnie pod względem trawienia. Dodatkowo u osób pijących duże ilości wody o wiele rzadziej pojawia się migrena, bóle głowy lub problemy z koncentracją. Trzeba także mieć świadomość tego, że woda nie tylko wspomaga odchudzanie oraz utrzymanie prawidłowej wagi ze względu na poprawę trawienia, ale przede wszystkim z tego powodu, że bardzo często pragnienie jest mylne odbierane jako uczucie głodu, co sprawa, że jemy dodatkowe, zbędne, porcje jedzenia. Planując pór przyjmowania wody (np. pół szklanki wody co 2 godziny), mamy pewność, że jak się pojawi uczucie głodu, to na pewno będzie ono związane z zapotrzebowaniem organizmu na kalorie, a nie na płyny.

2.Odpowiednie produkty w codziennym menu

Jadłospis, który stosujemy każdego dnia, powinien być nie tylko odpowiednio urozmaicony, ale przede wszystkim musi składać się z zalecanych produktów spożywczych. Polecane są wszystkie te pokarmy, które mają niski indeks glikemiczny, jak np. warzywa zielone, niektóre owoce czy produkty pełnoziarniste.

3.Codzienna dawka ruchu

Bez wysiłku fizycznego nie można się spodziewać, że zauważymy szybkie efekty podjętego odchudzana. Nawet zwykłe codzienne spacery są w stanie poprawić przemianę materii oraz spalić kilkaset kalorii. Bardzo polecane jest również pływanie oraz wszelkie ćwiczenia siłowe.

Inne ważne zalecenia przy odchudzaniu

Osoby dbające o własną sylwetkę lub właśnie rozpoczynające odchudzane, powinny również zwrócić uwagę na ilość spożywanej soli. Jest ona odpowiedzialna za nadmierne gromadzenie się wody w organizmie i tycie. Niewskazane jest także spożywane produktów przetworzonych, które w swym składzie mają szereg dodatków sztucznych, jak np. konserwanty czy barwniki. Niepożądane jest także spożywanie mięsa nafaszerowanego antybiotykami, bo bardzo często doprowadza to nie tylko do tycia, ale również do powstawania nieestetycznego cellulitu.

Osoby odchudzające się maja najwięcej problemów ze zmianą diety. Wypijane odpowiedniej ilości wody oraz lekkie ćwiczenia fizyczne są dość łatwym zadaniem, a o zdecydowanie ciężej jest zmienić nawyki żywieniowe, które mamy od kilkunastu lat. Na szczęście można wprowadzić do codziennego menu pyszne sałatki, które są nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim niskokaloryczne i sycące. Jeżeli właśnie planujesz odchudzanie, to spróbuj również 5 koktajli odchudzających - dieta koktajlowa.

 

Materiał zewnętrzny