Zapotrzebowanie na opiekunów medycznych

Obecnie widać wysoki wzrost zapotrzebowania na opiekunki w Niemczech, jest to zawód pożądany i poszukiwany nie tylko w tym państwie. Starzejące się społeczeństwo Niemiec chętnie korzysta z pomocy Polek i Polaków, którzy przyjeżdżają do obcego kraju w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy.

Tutaj trzeba podkreślić, że opieka osób starszych nie wymaga jakiś specjalistycznych umiejętności i właściwie każdy nadaje się na to stanowisko pracy. Jedynym wymaganiem jest umiejętność opiekowania się osobami starszymi, najlepiej potwierdzona doświadczeniem, podstawowa znajomość języka niemieckiego, empatia, pozytywne podejście do życia i chęć zdobywania nowych wyzwań.

Opiekowałaś się osobą starszą w Polsce? Spróbuj swoich sił w Niemczech

Pierwszym i najważniejszym kryterium otrzymania tej pracy jest doświadczenie. Jeżeli pracowałaś w Polsce jako opiekunka osób starszych, posiadasz wskazane doświadczenie i właściwie nie musisz się obawiać, że nie podołasz. Jeżeli jednak nie posiadasz doświadczenia popartego dyplomami bądź świadectwami pracy, ale zajmowałaś się mamą, tatą czy inną osobą z rodziny, ten zawód jest także dla Ciebie.

Jeżeli aplikujesz na stanowisko opiekunka w Niemczech, pamiętaj o znajomości języka niemieckiego. To podstawa do porozumienia się ze swoimi pracodawcami, albowiem do twoich obowiązków będzie należało również rozmawianie i dotrzymywanie swoim podopiecznym towarzystwa.

Na początek wystarczy podstawowa umiejętność języka niemieckiego. Pracodawcy zatrudniający nowe osoby z Polski, które przyjeżdżają jako opiekunka do osoby starszej, wiedzą że język niemiecki nie jest domeną wszystkich Polek i Polaków. Są wyrozumiali, pomagają w porozumieniu się.

My ze swojej strony udostępniamy w serwisie kurs języka niemieckiego dla początkujących oraz kurs języka niemieckiego dla średniozaawansowanych. Oba kursy dostępne są w formie lekcji online, są zupełnie za darmo i można ich słuchać wiele razy, aby jak najwięcej wiadomości zapamiętać. Kiedy już zapoznasz się z podstawami języka niemieckiego, koniecznie zgłoś do nas swoją kandydaturę, zapoznaj się z innymi wymaganiami na to stanowisko i sprawdź czy opieka Niemcy to praca dla ciebie.

Co robi opiekun osób starszych?

Na czym polega opieka seniora w Niemczech? Jakie będziesz pełnił obowiązki i czy są one trudne? Zanim zdecydujesz się na podjęcie tej pracy, z pewnością nasunie Ci się wiele pytań i wątpliwości, nie warto się nad tym zbytnio zastanawiać i obawiać podjęcia tej pracy. Nie raz na pewno opiekowałaś się kimś w swoim rodzinnym domu. Zajmowałaś się wychowywaniem dzieci, gotowaniem, sprzątaniem, być może opiekowałaś się swoimi rodzicami.

Opiekunka osób starszych Niemcy to nic innego jak codzienne przygotowywanie posiłków, sprzątanie, pranie czy robienie zakupów. Do twoich obowiązków będzie również należało wychodzenie na spacery, podawanie leków osobom starszym, jeżeli takie mają czy podstawowa opieka pielęgniarska w przypadku seniorów z konkretnymi schorzeniami. Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd za granicę w roli opiekunki do osób starszych, będziesz musiała wykazać się dużą cierpliwością, empatią i zrozumieniem. Osoby starsze są słabsze, należy im się nie tylko opieka, ale również szczególna uwaga.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy podołasz w tej pracy w obcym kraju, mamy nadzieję że rozwialiśmy wszystkie twoje wątpliwości i pomogliśmy w podjęciu właściwej decyzji. To zawód dla każdego, kto ma cierpliwość, empatię i wykazuje zwiększoną troskę w kierunku innych ludzi. To zawód dla ciebie.