Zdrowa dieta na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu, nazywane inaczej inkontynencją, to inaczej brak kontroli nad opróżnianiem pęcherza moczowego. Niekontrolowane popuszczanie moczu to ogromny dyskomfort, który wpływa na obniżenie jakości życia. Z problemem można poradzić sobie za pomocą zdrowej diety.

Co jeść?

Na problemy z nietrzymaniem moczu skarżą się głównie kobiety. W wielu przypadkach jedną z przyczyn może być niewłaściwy tryb życia, w tym otyłość, brak ruchu oraz spożywanie niezdrowych, obciążających organizm posiłków. W przypadku nietrzymania moczu warto skupić się na regularnym spożywania lekkich posiłków z dużą zwartością błonnika pokarmowego. Błonnik, zawarty w świeżych warzywach i owocach, kaszach, pełnoziarnistym pieczywie i makaronie z mąki z pełnego przemiału pomaga regulować pracę organizmu oraz walczyć z zaparciami, które także mogą nasilać dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu. Należy także unikać posiłków wysoko przetworzonych, z dużą zawartością tłuszczów zwierzęcych, które mogą prowadzić do nadwagi oraz problemów z popuszczaniem moczu. Codzienną dietę warto uzupełnić sokiem z żurawiny, którego kwaśny odczyn pomaga walczyć z powstawaniem kamieni w układzie moczowym. Dużą dawkę ekstraktu z żurawiny, a także z soi oraz pestek dyni, można znaleźć w suplemencie diety Femudar. Preparat pomaga pozbyć się problemów z nietrzymaniem moczu i podnosi komfort życua na co dzień, redukując kłopotliwe dolegliwości. Więcej informacji na temat suplementu diety można znaleźć na stronie www.femudar.pl.

Czego unikać?

Spożywanie zdrowych posiłków jest niezwykle ważne, ale w codziennej diecie warto pamiętać też o unikaniu składników, które mogą nasilać nasze dolegliwości. Produktem takim jest na pewno sok z grejfruta, który jest znanym diuretykiem, czyli posiada działanie moczopędne. Podobne właściwości wykazują kofeina oraz alkohol, które zwiększają produkcję moczu i sprawiają, że jeszcze częściej odczuwamy potrzebę skorzystania z toalety. Warto pamiętać, że kofeina jest zawarta nie tylko w kawie, ale także w herbacie i napojach energetycznych, a także w niektórych lekach jako substancja pomocnicza. Palenie tytoniu także jest uznawane za czynnik, który potęguje dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu. Nikotyna działa drażniąco na błonę śluzową pęcherza, przez co częściej odczuwamy parcie na pęcherz. Warto więc unikać palenia tytoniu, aby zapewnić sobie większy komfort.

Materiał partnera zewnętrznego